ERP Functional Application Consultant

Budapest

We are looking for our new colleague who will participate the "best-of-class" financial management software and ERP implementation, upgrade projects.

Feladatok

  • Functional application consultancy role in ERP implementation and upgrade projects
  • Business process analyses, design tasks, preparation of specifications, test support
  • Arranging and conducting of training courses
  • Collaboration with customers and internal teams
  • Assistance in solving problems and issues

Elvárások

  • Excellent problem recognition and resolution skills
  • Empathy, excellent negotiation, collaborative and advocacy skills, customer orientation
  • High degree of organizational ability
  • Ability to work independently and in a team
  • Real work / project references, at least 2-4 years / 2-3 projects of experience as a functional application consultant in ERP financial implementations
  • Degree in Economics / Finance or Economic Informatics
  • Practical knowledge of SQL
  • Active English, minimum intermediate
  • Category B driving license

Előny

  • Experience in design and implementation of management and statutory reports
  • Qualified accountant
  • Knowledge of French or Spanish or German languages

Amit a cég kínál

  • You can work for a successful international company
  • Competitive income + personalized benefits
  • High autonomy and flexible working hours
  • Professional challenges and career development opportunities
  • Dynamic, young and cohesive team of excellent professionals
  • Work involves traveling with varying intensity, place of employment: Budapest, Hungary

Önéletrajz feltöltése
Kérjük az alábbi tájékoztatót figyelmesen olvassa el, majd a szöveg alatt található jelölőnégyzet segítségével nyilatkozzon adatainak kezeléséről

Elolvastam és elfogadom a tájékoztatóban foglaltakat

A profilalkotáshoz hozzájárulok, az általam szolgáltatott adatokból profil készíthető

Állásajánlatokkal és egyéb álláskereséssel kapcsolatos hírlevelet küldhetnek a számomra

Sajnos nincs a keresési felételeknek megfelelő találat
  • 2019-11-06
Érdekel
Szolgáltatja a